Bestick silver Rosenholm

398452

JACOB ÄNGMAN, bestick, 46 dlr., silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm, 1930- och 40-tal, bestående av: 6 st matgafflar, 6 st matknivar, 6 st matskedar, 6 st bordsgafflar, 6 st bordsknivar, 6 st bordsskedar, 3 st smörgåsgafflar, 5 st smörgåsknivar, smörkniv, efterrättsked, vikt exkl knivar med stålblad ca 1300 g

Smärre repor

Silver

Monter 12

Bestick silver Rosenholm

Budhistorik (16 bud)
2678344
7 600
2678352
7 600
2678344
7 400
2678348
7 400
2678344
7 200

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.