Skålar 1800-tal

398451

SKÅLAR med lock och FAT, 1 par, 1800-talets första hälft, slipad kristall, totalhöjd ca 27 cm, SKÅL på fot, 1800-tal, slipat glas, höjd ca 19 cm

Samtliga med nagg, en skålbotten med äldre lagning

Glas, Övrigt glas

Skålar 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
2677538
1 600
2677362
2677537
2677362
1 400
2677320
1 300

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.