Robert Coburn Fåglarna fotografi

398428

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-13, silvergelatin, ca 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

Konst, Fotografi

Fack 41

Budhistorik (13 bud)
2677174
900
2676658
850
2676344
2675344
750
2669806
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.