Frisörstol 1800-tal

398425

FRISÖRSTOL, stomme ursprungligen i emaljerad gjutjärn, sannolikt amerikansk tillverkning, omkring 1800-talets mitt, 4 ben med lejontassar, klädd sits och rygg, nackstöd

Diverse, Möbler

Rum 13

Frisörstol 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
2677075
2675942
2675006
750
2671790
650
2671714

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.