Glasservis 1800-tal

398395

GLASSERVIS, 36 dlr., 1800-talets andra hälft, graverad och slipad dekor av blomsterstänglar samt rundlar, bestående av: 10 rödvinglas, 10 vitvinsglas, 12 dessertvinglas, 4 karaffer med propp, glasens höjd ca 14-17, karaffernas höjd med propp 25 cm

en propp med avslagen knopp

Glas, Servisglas

Monter 13

Glasservis 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
2677334
5 600
2677332
5 400
2677331
5 200
2677328
5 000
2677328
4 800

Slutpris SEK:
5 600
534 EUR, 601 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.