Saltkar i majolika

398378

SALTKAR, 1 par, majolika, 1800-talets andra, rak stämpel Rörstrand, i form snäckskal på fot och hänklar med fiskar, skodda med sämskinn i botten

Båda lagningar

Keramik/Porslin

Monter 10

Saltkar i majolika

Budhistorik (3 bud)

2675672
550
2671653
500
2669842

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.