Lackaskar Ryssland

398214

ASKAR, 10 st., lackarbete, 1900-tal, Ryssland, motiv med figurkompositioner samt porträtt av Vladimir Lenin, signerade samt delvis daterade -94, största askarnas mått höjd ca 3, 22x7 cm

Delvis med krackeleringar

Diverse

Monter 6

Lackaskar Ryssland

Budhistorik (12 bud)
2675030
900
2675015
850
2675015
750
2674917
700
2674157
650

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.