Hörnbyrå 1700-tal

398169

HÖRNBYRÅ, fanérad i bl a valnöt och valnötsrot, 1700-tal, Tyskland, dekor i intarsia av blomterslingor, brännförgyllda beslag, skulpterad benställning, höjd ca 92, 130x80 cm, nyckel finns

Senare underrede, ytskador, orangrepp

Rum 20

Hörnbyrå 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
2688572
6 800
2688468
6 600
2688467
6 000
2688466
5 000
2688311

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
9 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.