Fällbord 1700-talets andra hälft

398158

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, fanerat i alrot, signerat JAC: SJÖLIN KÖPING OCH KUNGSÖRS samt N:o.1093, bonad pelarfot, höjd ca 72, uppfällt 116, diameter 83 cm

Värmefläckar, slitage

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
2670300
7 800
2669537
7 600
2669537
6 400
2669318
6 200
2669535
6 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.