Oidentifierad konstnär oljemålning

398151

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträtt av kvinna, 1700-tal, olja på duk, dubblerad, ramad, spännramen med stämpel (möjligen Rysk) dagermått ca 39x31 cm.

Krackelyr, tryckmärke från spännram.

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (11 bud)
2675111
2 400
2675106
2673816
2673805
1 300
2673804

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.