Lisa Larson Matilda terrin

398137

LISA LARSON, "Matilda", terrin, porslin, Gustavsberg, formgiven 1962, djupblå dekor mot ljusblå botten, signerad Lisa L Gustavsberg, etikettmärkt, höjd ca 22 cm

Minimalt slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 6

Lisa Larson Matilda terrin

Budhistorik (20 bud)
2675466
2675465
1 400
2675405
1 300
2675462
1 300
2675405

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.