Skålar Berndt Friberg

398067

BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, stengods, Gustavsberg, harpälsglasyr i blått och brunt, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand vardera med årsbokstav Z, höjd ca 6 resp 4,5, längd 14 resp diameter 11,5 cm

Båda med smärre glasyrslitage, den blå med mindre yttre kantnagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Skålar Berndt Friberg

Budhistorik (5 bud)
2674100
500
2673258
450
2672612
2670090
2669393

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.