Polykromt bemålade dalahästar

398066

HÄSTAR, 9 st, Dalarna, 1900-talets andra hälft, röd-, blå- och vitmålade med polykrom dekor, totalhöjd ca 7-29 cm

Smärre ytskador

Diverse, Allmoge

Monter 5

Polykromt bemålade dalahästar

Budhistorik (19 bud)
2674391
1 600
2674510
2674391
1 300
2674503
2674391

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.