Tekanna Kina

398030

TEKANNA, keramik, Kina, 1900-tal, möjligen Jiang Rong, med stämpel, reliefdekor av grenverk med blommor, längd ca 22, höjd 10 cm

Locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Tekanna Kina

Budhistorik (4 bud)

2673347
450
2673346
2673345
2672531

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.