Skålar och vas Kina

398017

SKÅLAR, VAS, ASSIETTER, 9 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 11-13, vasens höjd 11 cm

Nagg, en del med sprickor, assietterna ursprungligen underfat till koppar

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 4

Skålar och vas Kina

Budhistorik (30 bud)
2672903
5 000
2672910
4 800
2672903
4 600
2672908
4 400
2672903
4 200

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.