Koffert 1900-talets första hälft

398015

KOFFERT, 1900-talets första hälft, brunmålad, plakettmärk "Skandinaviska reseffektfabriken, Stockholm", målad dekor med bl.a. initialerna S.M.H. och svarta linjer, beslag i metall och trä, handtag i läder, klädd inredning med låda, höjd ca 47, 80x51 cm

Slitage. Inredningen med fläckar och fuktskador, nyckel saknas

Fashion

Rum 4

Budhistorik (13 bud)
2673127
900
2673118
850
2673126
2673118
750
2673125
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.