Skålfat Kina

398012

SKÅLFAT, 5 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, transitionsstil, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 14-16 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 4

Skålfat Kina

Budhistorik (15 bud)
2673555
1 300
2673410
2673410
2673528
950
2673410
900

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.