MINDRE FAT Kina

398002

MINDRE FAT, 4 dlr., porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av trädgård med figurscen i underglasyrblått, diameter ca 10 cm

Ett fat med lagning

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

MINDRE FAT Kina

Budhistorik (23 bud)
2673654
1 700
2673503
1 600
2673408
2673502
2673408

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.