Skålar, fat

397999

SKÅLAR, FAT, 5 dlr., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, varierande dekor i emaljfärger, vissa med märke i botten, ca 13-19 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Skålar, fat

Budhistorik (18 bud)
2673154
2672098
2672098
1 900
2673153
1 800
2672098
1 600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.