Stolar Axel Einar Hjorth

397995

AXEL EINAR HJORTH, stolar 4 st., Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1920-tal, klassicerande dekorelement, stoppade sitsar, höjd ca 91 cm

Bruksslitage, textil med slitage

Möbler, Design

Rum 13

Stolar Axel Einar Hjorth

Budhistorik (2 bud)

2673167
2673050

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.