Cigarrskåp

397978

CIGARRSKÅP, 1900-talets första hälft, kampanjstil, enligt uppgift inköpt i USA, beslag och inläggningar i mässing, inväntigt med ribbade hyllplan samt metallklätt, tudelat, total höjd ca 128, 52x96 cm, nyckel finns

Slitage, solblekt, fläckar, smärre spricka,nyckel finns

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 13

Cigarrskåp

Budhistorik (6 bud)
2672214
1 900
2669584
1 800
2665306
1 700
2664664
1 600
2665298
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.