Brudgum Gustavsberg samt Lisa Larsson Dora

397958

LJUSSTAKE/FIGURIN, "Brudgum", stengods, Gustavsberg, höjd 19,5 cm, LISA LARSSON, "Dora", figurin, stengods, Gustavsberg, delvis blåglaserad, signerad "Dora Sweden, Lisa LL", höjd ca 27 cm

LISA LARSON, figurin, "Dora", Gustavsberg, stengods, delvis blåglaserad, signerad "Dora Sweden, Lisa L, k", höjd ca 27 cm
Skador: Mindre kantnagg

Keramik/Porslin

Monter 3

Budhistorik (7 bud)
2672505
2672504
1 400
2671527
1 300
2669386
2664941

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.