Matsalsgrupp gustaviansk stil

397947

MATSALSGRUPP, 9 dlr., Modell Axet, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, bestående av: ovalt bord med 2 iläggsskivor, buffé, skåp med lådor och hyllor, 4 stolar, allt målade pärlgrått (skiftande ton), stoppade sitsar, två med textil klädsel, bordets höjd ca 75, diameter 104, 2 iläggskivor á 33 , skänkens höjd 95, stolarnas sitthöjd ca 48, skåpets höjd 147, nycklar finns

några stolar med tunn färgbeläggning undertill, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 6

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (3 bud)

2668776
2668119
2666667

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.