Bordsur

397904

BORDSUR, mässing, omkring 1800-talets slut, roterande pendel, vit uratavla med romerksa siffror, monterat på tråsockel med glaskupa, höjd ca 16 cm

Proveniens: Hol John Larssons Samling

Klockor/Ur

Bordsur

Budhistorik (3 bud)

2664594
4 400
2665399
4 200
2664594

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.