Takfotogenlampa

397899

TAKFOTOGENLAMPA, utförd i bronserad metall och med glasprismor, 1800-talets slut, elektrifierad, höjd ca 105, diameter 50 cm

Saknar några prismor samt fotogenrör. Åldersrelaterat slitage.

Belysning, Taklampor

Rum 15

Takfotogenlampa

Budhistorik (4 bud)

2672100
450
2671810
2671619
2665178

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.