Reseväckarur Jaeger-LeCoultre

397884

JAEGER RESEUR, märkt på urtavlan, omkring 1960-tal, vitt 8-dagars verk kaliber 219, ankargång, guldfärgad urtavla med streck, rörlig mittskiva för alarm, fodral av förgylld och rödlackerad mässing, höjd ca 5 cm, i originaletui, fot och fodral märkta Gevaert

Klockor/Ur

Reseväckarur Jaeger-LeCoultre

Budhistorik (14 bud)
2671921
1 300
2671506
2666575
2665929
2665928
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.