Tallrikar Royal Copenhagen

397862

TALLRIKAR, 8 st, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal, porslin, modellnummer 3584, genombrutet brätte, polykromt bemålad dekor av olika frukter, förgyllda kantränder, märkta Royal Copenhagen 3584, diameter ca 22 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Temaauktion, Sommar, Design

Monter 3

Tallrikar Royal Copenhagen

Budhistorik (24 bud)
2670437
15 000
2670962
15 000
2670437
14 500
2670961
14 000
2670437
12 000

Slutpris SEK:
15 000
1 437 EUR, 1 688 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.