Matgrupp

397843

MATGRUPP, 7 dlr., 1900-talets mitt, gustaviansk stil, 6 stolar och runt bord med 3 iläggsskivor, stolar med medaljongsformad rygg och stoppade sitsar med varierande klädsel, sarg med skuren dekor, målat i pärlgrå ton, stolarnas sitthöjd ca 47, bordets höjd ca 75, diameter 114 cm, 3 iläggsskivor (ca 49 cm vardera)

Bruks och åldersrelaterat slitage. En stol saknar klädsel

Matgrupp

Budhistorik (16 bud)
2673565
6 400
2673568
6 200
2673565
6 000
2673567
5 800
2673565
5 600

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.