Gustaviansk soffa

397842

GUSTAVIANSK SOFFA, 1700/1800-tal, bäddsoffa med skuren dekor, ryggdelen krönt med bl, a. rosett med kärve, dyna med textil klädsel, målad pärlgrå och med bronserade detaljer, enligt påskrift på baksidan är detta utfört 1960

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gustaviansk soffa

Budhistorik (4 bud)

2673615
2670070
2665491
2665490

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.