Teservis Japan

397836

TESERVIS, 28 dlr, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i emaljfärger, bemålad i rött, bestående av: 10 tekoppar med fat, 11 assietter, tekanna, mjölkkanna, sockerskål, 4 kaffefat

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Teservis Japan

Budhistorik (6 bud)
2664959
550
2664922
500
2664958
450
2664922
2664957

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.