Vaser Rörstrand

397818

ALF WALLANDER, sannolikt, ytterfoder samt vas, Rörstrand, jugend, 1900-talets början, flintgods, urangul glasyr, reliefdekor, märkt Rörstrand, höjd ca 18-21,5 cm

Krackelerade

Keramik/Porslin, Design, Temaauktion

Vaser Rörstrand

Budhistorik (5 bud)
2670808
2670674
900
2670094
550
2664735
500
2663611

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.