Grafiska blad 16 st Landin Lindeberg Häggblad

395667

GRAFISKA BLAD, 16 st:
BENGT LANDIN (född 1933): (6) Blandade motiv, signerade Bengt Landin varav tre numrerade, huvudsakligen färglitografier, varierande bladstorlek; största 54x82 cm, minsta 29,5x21 cm, oramade
KARL ERIK HÄGGBLAD (1924-2003), Konventioner, mapp med tre färglitografier, signerade och numrerade 91/160
LARS LINDEBERG (född 1925), (7) Kompositioner, signerade och numrerade, etsning, litografi, linoleumsnitt, varierande format, oramade

Rum 9

Budhistorik (17 bud)
2691406
1 600
2691404
2691402
1 400
2691401
1 300
2691397

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer