J. P. Saenredam kopparstick

394866

JAN PIETERSZ. SAENREDAM (Holland 1565-1607), Die klugen Jungfrauen erhalten die Öllampen, 1605, kopparstick, 27x36 cm, med vattenmärke, Litteratur: Hollstein 30

Ngt beskuren, veck, skador, lagningar, ojämn av fukt

Fack 17

J. P. Saenredam kopparstick
Budhistorik (6 bud)
2698302
550
2698227
500
2698270
450
2698227
2691048

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.