Oidentifierad konstnär tusch och akvarell 1785

394730

MONOGRAMMISTEN C.B. (1700-tal), "Strömfall utåt Kyro Elf uti Kyro Socken Björneborgs län", signerad och daterad C.B. 6 aug. 1785, akvarell och tusch, 12,5x16 cm

Konst, Äldre måleri

Monter 12

Budhistorik (20 bud)
2698381
1 400
2697248
1 300
2697212
2697247
2697212

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer