Oidentifierad konstnär tusch och akvarell 1785

394730

MONOGRAMMISTEN C.B. (1700-tal), "Strömfall utåt Kyro Elf uti Kyro Socken Björneborgs län", signerad och daterad C.B. 6 aug. 1785, akvarell och tusch, 12,5x16 cm

Konst, Äldre måleri

Monter 12

Budhistorik (20 bud)
2698381
1 400
2697248
1 300
2697212
2697247
2697212

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.