Johan Gustaf Sandberg oljemålning

394622

JOHAN GUSTAF SANDBERG (1782-1854), "Amor afskjutande sin pil", olja på duk, 31x31 cm
UTSTÄLLD: Kungl. Akademien, Stockholm 1838, nr. 34, "Basrelief, målad som Bronze, efter Sergel"

Krackelyrer, smärre dukskador och retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (18 bud)
2698741
14 000
2698744
13 500
2698741
13 000
2698743
12 500
2698741
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 368 EUR, 1 600 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.