Johan Gustaf Sandberg oljemålning

394622

JOHAN GUSTAF SANDBERG (1782-1854), "Amor afskjutande sin pil", olja på duk, 31x31 cm
UTSTÄLLD: Kungl. Akademien, Stockholm 1838, nr. 34, "Basrelief, målad som Bronze, efter Sergel"

Krackelyrer, smärre dukskador och retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (18 bud)
2698741
14 000
2698744
13 500
2698741
13 000
2698743
12 500
2698741
12 000

Slutpris SEK:
14 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 235 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer