Tazza Grand Tour souvernir

394228

TAZZA, carraramarmor, 1800-talets första hälft, Grand Tour souvernir, campanaformad, godronnerad botten, höjd ca 38,5, diameter 46 cm

smärre nagg, en kant med spricka, senare sockelplatta

Diverse

Rum 19

Tazza Grand Tour souvernir

Budhistorik (7 bud)
2697331
6 400
2695015
6 200
2693955
6 000
2692789
5 200
2692189
5 000

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.