Tazza Grand Tour souvernir

394228

TAZZA, carraramarmor, 1800-talets första hälft, Grand Tour souvernir, campanaformad, godronnerad botten, höjd ca 38,5, diameter 46 cm

smärre nagg, en kant med spricka, senare sockelplatta

Diverse

Rum 19

Tazza Grand Tour souvernir

Budhistorik (7 bud)
2697331
6 400
2695015
6 200
2693955
6 000
2692789
5 200
2692189
5 000

Slutpris SEK:
6 400
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer