Golvvas Gunnar Nylund

393678

GUNNAR NYLUND, "Rubus", golvvas, stengods, märkt Rörstrand, monogramsignerad GN, spräcklig glasyr, höjd ca 52 cm

andrahandssortering, smärre slitage

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvvas Gunnar Nylund

Budhistorik (10 bud)
2678526
1 600
2677722
2677722
950
2671035
900
2671035
550

Slutpris SEK:
1 600
145 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.