Golvvas Gunnar Nylund

393678

GUNNAR NYLUND, "Rubus", golvvas, stengods, märkt Rörstrand, monogramsignerad GN, spräcklig glasyr, höjd ca 52 cm

andrahandssortering, smärre slitage

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvvas Gunnar Nylund

Budhistorik (10 bud)
2678526
1 600
2677722
2677722
950
2671035
900
2671035
550

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer