Soffbord, Sverige 1930-tal, alm och tenn

392094

SOFFBORD, alm, Sverige, 1930-tal, skiva med geometrisk fanérläggning samt tenninläggningar, balusterformade ben med fotkryss, två utdragbara skivor, höjd 60, 125x65 cm, total längd 207 cm

Smärre slitage

Möbler, Design

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
2672078
500
2679168
450
2672078
2678339
2672078

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.