Soffbord, Sverige 1930-tal, alm och tenn

392094

SOFFBORD, alm, Sverige, 1930-tal, skiva med geometrisk fanérläggning samt tenninläggningar, balusterformade ben med fotkryss, två utdragbara skivor, höjd 60, 125x65 cm, total längd 207 cm

Smärre slitage

Möbler, Design

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
2672078
500
2679168
450
2672078
2678339
2672078

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer