Sven-Erik Johansson

391240

SVEN-ERIK JOHANSSON (född 1925):
"Landskap från Myriaden", signerad och daterad SE Johansson 1961, blandteknik på papper uppfodrad på pannå, ca 60x122 cm;

UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning "Finland 1961".

Läs mer

Smärre färgbortfall

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Modernt måleri, Temaauktion

Sven-Erik Johansson

Budhistorik (2 bud)

2700016
30 000
2664839
20 000

Slutpris SEK:
30 000
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer