Sven-Erik Johansson

391234

SVEN-ERIK JOHANSSON (född 1925):
"Uppspel", signerad och daterad SE Johansson 1965-66, olja på pannå, ca 64x80 cm;

UTSTÄLLD: Galerie Burén Stockholm, 1966, kat.nr 9.

Läs mer

Krackeleringar

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Modernt måleri, Temaauktion

Tavelvagn 26

Sven-Erik Johansson

Budhistorik (6 bud)
2700180
22 000
2699998
20 000
2696159
16 000
2690306
14 000
2669249
12 000

Slutpris SEK:
22 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer