Sven-Erik Johansson

391178

SVEN-ERIK JOHANSSON (född 1925):
"Klotform", signerad och daterad SE Johansson 57, olja på pannå, ca 74x48 cm;

UTSTÄLLD: Museet Kulturhuset, Borås 1985.

Läs mer

Färgbortfall

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Modernt måleri, Temaauktion

Sven-Erik Johansson

Budhistorik (4 bud)

2700116
9 000
2700086
7 600
2696146
7 400
2664826
7 200

Slutpris SEK:
9 000
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer