Sven-Erik Johansson

391153

SVEN-ERIK JOHANSSON (född 1925):
"Litet panorama", signerad och daterad SE Johansson 1962, olja på pannå, ca 26x50 cm;

UTSTÄLLD: Malmö Konsthall 1985, Katalognr 19

Läs mer

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Modernt måleri, Temaauktion

Tavelvagn 26

Sven-Erik Johansson

Budhistorik (13 bud)
2700093
31 000
2700091
30 000
2700090
29 000
2700089
28 000
2700080
26 000

Slutpris SEK:
31 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer