Roland Svensson

385539

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "The Huts, Inaccessible Island, Tristan da Cunha, South Atlantic Ocean", signerad och daterad Roland S 1976, akvarell och krita, ca 45,5x31,5 cm

HISTORIK:
Inaccessible Island (engelska: Otillgängliga ön) är en vulkanö som reser sig ur havet i södra Atlanten och tillhör det brittiska territoriet Sankta Helena. Ön ingår i ögruppen Tristan da Cunha och är belägen cirka 45 kilometer sydväst om huvudön med samma namn.

Läs mer

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Tavelvagn 25

Roland Svensson
Budhistorik (6 bud)
2699933
2699095
900
2698993
850
2690206
2673034

Slutpris SEK:
151 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.