Roland Svensson

385452

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Cergy - Pontoise", signerad och daterad Roland S. 1937, lavering på papper (akvarell och tusch), ca 23x24 cm.

Läs mer

Påskrift av konstnären på baksidan: "...en mycket gammal lavering från Cezannes och van Goghs landskap, och ett försök till uttryck av den unge artisten, Roland S."

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Roland Svensson

Budhistorik (6 bud)
2699915
700
2694038
500
2694036
450
2689350
2688272

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.