Roland Svensson

385398

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Bockösund", signerad och daterad Roland. S -45, olja på pannå, 29x30,5 cm; påskrift av konstnären på baksidan:
"A La Prima" skiss, målad i jollen, en majkväll i Bockösund, år 1945, när koskällor hördes pingla ifrån öarna. Roland S."

Läs mer

Krackeleringar

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Tavelvagn 30

Roland Svensson

Budhistorik (20 bud)
2699896
3 400
2699890
3 200
2699895
2699890
2 800
2699894
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.