Roland Svensson

385398

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Bockösund", signerad och daterad Roland. S -45, olja på pannå, 29x30,5 cm; påskrift av konstnären på baksidan:
"A La Prima" skiss, målad i jollen, en majkväll i Bockösund, år 1945, när koskällor hördes pingla ifrån öarna. Roland S."

Läs mer

Krackeleringar

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Tavelvagn 30

Roland Svensson

Budhistorik (20 bud)
2699896
3 400
2699890
3 200
2699895
2699890
2 800
2699894
2 600

Slutpris SEK:
3 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer