Roland Svensson

384941

ROLAND SVENSSON (1910-2003): St Nassa,
signerad Roland S., akvarell/blandteknik, 27x22 cm;
egenhändigt skrivet brev av konstnären på baksidan daterad 14 maj 1958.

Läs mer

Med dedikation i blyerts

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Tavelvagn 30

Roland Svensson

Budhistorik (49 bud)
2699822
84 000
2699829
82 000
2699822
80 000
2699827
78 000
2699822
76 000

Slutpris SEK:
84 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer