Roland Svensson

384717

ROLAND SVENSSON (1910-2003), "I Roland Svenssons övärld". Ett urval ur hundra dagböcker 1946-1960, Bo Grandien 1995, 1 originalfärglitografi (oramad), signerad Roland S, numrerad 164/200, bildmått 20x12 cm; bibliofilupplaga. tr. i 200 (av 225) nr., av förf. sign. ex., detta nr 164.

Läs mer

Smärre slitage

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Nautica/Technica

Roland Svensson
Budhistorik (22 bud)
2699745
2 400
2697465
2699358
2697465
1 700
2686286
1 600

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer