Roland Svensson

384713

ROLAND SVENSSON (1910-2003): boken "SKÄRGÅRD"- En rapsodi i ord och bild. Stockholm: Bonniers, 1952, Sven Barthel, bok innehållandes 2 originallitografier, signerade Roland S, numrerade 86/250, bladmått ca 25x19 cm;
Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, detta nummer 99;
Litografiernas titlar: "Sjöviste - sommar" samt "Sjöviste - vinter".

Läs mer

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Roland Svensson
Budhistorik (28 bud)
2699746
3 400
2699740
3 200
2699390
2699739
2699390
2 800

Slutpris SEK:
3 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer