Roland Svensson

384706

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (2) "Skärgårdsliv i gången tid". Stockholm 1961, bok innehållandes 4 färglitografier, varav 1 signerad, brunt skinnband, rygg med blindpressad titel och övre guldsnitt. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, av författaren signerade ex., detta nummer 186, samt "Skärgårdsliv i gången tid, nyutgåva, 1985.

Läs mer

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Roland Svensson

Budhistorik (22 bud)
2699733
3 400
2699677
3 200
2699677
2697464
2 800
2699616
2 800

Slutpris SEK:
3 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer