Roland Svensson

384018

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Dagar i skärgård och annorstädes", fyra samramade färglitografier, signerade och numrerade Roland S. 376/400, bildmått ca 19x13 cm vardera;
Fyra dagböcker i faksimilutgåva, 1990, medföljer.
Zürich (Graphic Anstalt J. E. Wolfensberger AG) 1990, blå linnekassett.

Läs mer

Ändringar/tillägg
Föremålet avhämtas i Magasin 5 from den 29 augusti

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Roland Svensson

Budhistorik (20 bud)
2699536
4 400
2699118
4 200
2699535
2699118
3 200
2699025

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer